"Bez tebe by byly mé dnešní city jen skořápkou citů dávných..."

Courtney Love ve skutečnosti

14. července 2008 v 22:39 |  COURTNEY LOVE,HOLE
Kdo je ta chytrá, přátelská žena? Proč dříve drogami zmatená, se životem vzhůru nohama, vdova rockové legendy a teď upravená Givenchyho múza oddaná buddhismu a bezmezně milující matka? Nahradila rozervanou výtržnici nudná módní civilistka? Ne tak docela, jak zjišťuje Nigel Farndale.
Co se týče desky, Courtney Love jsem nerozplakal. Rozbrečela se sama. Pokaždé, co se zmínila o Frances, své 15-ti leté dceři z manželství s Kurtem Cobainem, frontmanem grungové skupiny Nirvana. Během dvou hodin změnila téma čtyřikrát. Tím chci říci, že se čtyřikrát rozplakala. Opravdu. Mrkající oči, tekoucí make-up, posmrkávání. Ale to je to, co má teprve přijít. Teď dohání k slzám ona mě svými buddhistickými modlitbami. Musím vydržet 15 minut, než rozhovor bude moci začít. Nacházíme se v hotelovém komplexu, v jednom z nejluxusnějších v Londýně. Odvedle z ložnice slyším, jak hlasitě zpívá. Sedím na gauči obklopen hromadou časopisů, kytarou v pouzdře, dvěma plnými popelníky, hořící vonnou tyčinkou, pozemkovými detaily o domu za 4 miliony v Notthing Hillu a věšákem s oblečením, většinou od Givenchyho, pro kterého se stala novou tváří.
Ozývá se gong, modlitba končí a objevuje se ona, usmívajíc se, v černé krátké noční košilce a bez make-upu. Je s ní nějaký dlouhovlasý muž. "To je můj kamarád David," říká. "Modlili jsme se. Jak jinak. Ale on je na vysvětlování mnohem lepší než já." Ztrácí se, aby se upravila, opouštějíc a zanechávajíc mne se svým guru. Zatímco mi vysvětluje význam jejich modlitby, přemýšlím o žijící (navzdory sporům) legendě, kterou Courtney Love je. Žena, která balancovala na okraji zničení celého svého života - závislost na heroinu, záchvaty zuřivosti, bitvy o péči o dítě, soudní líčení, hvězdné boje, získání miliónů, ztracení miliónů, léčebna - ale nikdy nebyla nudná. Nebo předvídatelná. A ačkoli byla kvůli Cobainovi označována za "Yoko Ono", byla vždy rockovou hvězdou, která ihned po smrti manžela s prostřelenou dírou v hlavě, vyrazila se svou skupinou Hole na turné, což podle Johna Peela směřovalo k hrdinství. "Divoce se potácející a s rtěnkou rozmazanou po tváři, rukou a řekl bych, že i zádech, byla zpěvačka v Bedlamu tažena hvízdotem úžasu," píše.
V hotelovém pokoji uběhlo 10 minut a guru se dostává ke konci svého výkladu. "Rád se s Courtney modlím tak dvě až tři hodiny denně," říká. "Hodně celebrit vyznávající buddhismus nemá toto opěvování rádo, ale ona to miluje."
Bez legrace. Dělá to pro svou vnitřní harmonii, ale mě to opěvování umocňuje v chaosu, který v této hotelové suitě vládne. Courtney už vypověděli ze dvou nejlepších londýnských hotelů, kde se na obou, kvůli ohni při modlitbách, spustil alarm. Když opět vchází, předvádí údery z karate. Tedy aspoň myslím. Připomíná mi to outfit od Viviene Westwood, který jakoby pocházel z filmu Kill Bill. Černý korset s legínami, ramenní vycpávky, na zádech hluboce střižený dekolt. Jak mluví, pokračuje ve srovnávání podprsenky ve snaze docílit pohodlí. Do toho zkouší vyřešit, co udělat s červenou šňůrou, která se jí kýve mezi nohama. Vzdává se a místo toho si stahuje vlasy, házejíc je za jedno rameno. Dva prameny jí střílí tak, že se jí nebezpečně derou do očí.
Courtney Love má ve svých 43 letech krásnou postavu. Díky oborníkovi na výživu, který spolupracuje s Madonnou, se opět vejde do velikosti 8. Její váha však kolísá. "Hubení musíte být stále, aby jste mohli dělat to, co herečky," říká. "Moje váha se pohybuje kolem 44 až 66 kilo a to je na film docela dost." Courtney žongluje s dvěmi profesemi. "Vystupování na podiu je jako dobrý sex," vysvětluje mi. "Samozřejmě chcete, aby jste byli po celém městě známí dáváním toho nejlepšího orálního sexu, ale zároveň by jste ho chtěli dostat taky." Na jaře jí vychází nová deska a dává do pohybu filmový projekt, zkoušejíc získat zpět formu, o kterou přišla po nominaci na Zlatý Glóbus za roli ve filmu Lid vs. Larry Flynt (1996) a stejně dobrém vystoupení v Muži na Měsíci (1999) vedle Jima Carreyho. V současné době pracuje na třech kariérách, pokud připočteme módní průmysl. "Givenchy je jako já," říká. "Legendární značka, co si zkusila jaké to je být nahoře i dole."
Zapaluje si cigaretu a drží ji mezi dvěmi rovnými dlouhými prsty s černě nalakovanými nehty. Jakkoli jsou její oči velké, zelené - a každé trochu jiné - fascinují mě. Pozornost upoutává i našpulenou pusou. Zatím co mluví, nanáší si štětečkem rtěnku. A, moji milí, že umí mluvit! Má velkou pusu v jakékoli smyslu. "Velká sprostá rocková pusa", jak se o ní kdysi mluvívalo. Musím říci, že se mi ihned zalíbila. Líbí se mi její praštěný široký úsměv. Mám rád praskliny v jejím chraptivém hlase. Líbí se mi fakt, že je zábavná, hovorná, rušná, vychloubačná, otevřená, zranitelná, nerozpačitá a jak se vychloubá slavnými známými. Courtney je také koketní. Zdvihá a klopí oči nahoru a dolů, když se chce podívat na něco ve svém laptopu - nakupuje nějaké umění. Naše konverzace plyne asi takto: "Líbí se ti David?" Vypadá opravdu dobře. "Dělím se o něj s Orlandem Bloomem." A jak se cítí po modlitbách? "Občas docela agresivně. Někdy opravdu nabytá energií a připravená do boje." To vidím. Je její modlení naplněno snahou přemoct drogy? "Nebyla jsem závislá, když mi bylo 24 - to jsem s modlitbami začínala. Pokouším se během opěvování soustředit na vděk, protože to zabíjí úzkost, deprese a myšlenky na smrt. V hlavě si přehrávám seznamy vděku. Přesto občas negativní myšlenky přicházejí. V poslední době mívám podivné vize o běžícím Vinci Vaughnovi. Je nahý, jen v popravčí masce."
Zatímco jeden musí ukazovat problémy duševního zdraví - zvláště ve vztahu k někomu, kdo prodělával a zase byl mimo terapii, po celý její život - novinářský ďábel na mém rameni mi do ucha šeptá: "Zaplať pánbůh za to, že je stále opilá." Bojí se vůbec někdy o své duševní zdraví, ptám se. "Od přírody jsem dost paranoidní," říká. "A mám právo být."
To je celá ona. Drzá. Komediant. Je tou, která přežila - stěží, potácejíc se mezi chronickou nestálostí, bouřlivým egem, vírou v sama sebe a ctižádostí. "Chci se znovu vyšplhat na vrcholy žebříčků a odejít s grácií," říká. Spouští se kouřový alarm. Kličkuje po pokoji otevírajíc okno. "Na moment to tohle bude dělat, než se to zastaví," říká, křičíc vysokým hlasem. "Nesnáším tenhle hotel." Když se vrací ke mně, je rozcuchaná a šňůra na modelu od Vivienne Westwood se jí houpe mezi nohama. "Zajímalo by mě, k čem je tenhle provaz? Nejsem si zrovna jistá, co to má znamenat. Dáma (Vivienne Westwoood) mi poslala několik krásných kousků, ale zrovna tenhle je šílený."
Dívá se do krabičky po další cigaretě. "Ku*va. Kouříte?" Když zavrtím hlavou, zvedne telefon. "Mohli by jste mi donést dva balíčky lehkých Malboro tak rychle, jak jen to je možné, prosím?" A naše setkání končí stejně tak chaoticky, jak začalo.
(zdroj:vanddyck.blog.cz)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám Courtney Love?

Ano,je skvělá a má úžasnou muziku! 53.1% (94)
No,ujde. 12.4% (22)
No,popravdě moc ne. 15.3% (27)
NE! 7.3% (13)
NE!!!Nesnáším jí! 11.9% (21)

Komentáře

1 Sabaku no Vanda ... tve SB :* Sabaku no Vanda ... tve SB :* | Web | 16. července 2008 v 10:51 | Reagovat

Heh to jsou zvraty XD

2 Kaya Kaya | Web | 22. srpna 2008 v 8:27 | Reagovat

Zdroj máš bohužel špatně... je to nobodysdaughter.blog.cz.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama